TEODORS NIGULIS

1923 – 2020

 

Mēs atvadāmies no mūžībā aizgājušā Brāļu kapu komitejas darbības atjaunotāja, Goda biedra un ilggadēja

Brāļu kapu komitejas valdes locekļa

Teodora Niguļa

Teodors Nigulis ir devis ievērojamu ieguldījumu latviešu karavīru kapu un piemiņas vietu atjaunošanā, izveidošanā un kopšanā Latvijā. Kā profesionāls arhitekts piedalījies dažādu pieminekļu projektēšanā un celtniecībā.  Varam atcerēties gan 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa atjaunošanu Alūksnē, gan  Brīvības cīņās kritušo  igauņu un somu karavīru kapus, gan pieminekļa atjaunošanu somu jēgeriem Klapkalnciemā, gan Pirmā pasaules karā kritušo Krievijas armijas karavīru kapa pieminekļa atjaunošanu Indras pagastā. Piedalījies pieminekļu projektu izvērtēšanā latviešu leģionāru brāļu kapos Lestenē un represēto memoriāla izveidei Vjatlagā.

No 1989. gada Teodors Nigulis saistīts ar Brāļu kapu komitejas darbību, piedaloties atjaunošanas kongresā kā Kultūras fonda Talku centra pārstāvis, bet Brāļu kapu komitejas valdē darbojās kopš 1992. gada. Ar savu erudīciju un profesionālo padomu ir palīdzējis pieņemt daudzus Brāļu kapu komitejai būtiskus lēmumus par karavīru kapu un pieminekļu saglabāšanu un uzturēšanu.

Brāļu kapu komiteja atcerēsies Teodoru kā pašaizliedzīgu un godprātīgu latviešu karavīru piemiņas kopēju.

Lai Tev mierīga atdusa dzimtenes smiltainē! 

Brāļu kapu komitejas valde

Atvadīšanās no arhitekta Teodora Niguļa notiks piektdien, 2020. gada  10. jūlijā plkst 14.00 Rīgā, Krematorija Lielajā zālē.