Šogad aprit 100 gadi kopš somu militāro inženieru rota, kas ietilpa Prūsijas 27.Karaliskā jēgeru bataljona sastāvā, cīnoties Smārdes kaujā, un, atzīmējot šā notikuma 100.gadadienu, Somijas Aizsardzības spēki 25.jūlijā atklās pieminekli Smārdes ciemā – vietā, kur notika kauja.
Pašvaldība informē, ka atbildīgie par pieminekļa atklāšanas sagatavošanu ir Somijas Aizsardzības spēki kopā ar Somijas vēstniecību Latvijā un Engures novada pašvaldību. Smārdes Pieminekļa projekta komiteja ir atbildīga par pieminekļa uzstādīšanu.
Pasākumā būs Somijas armijas goda sardze ar Jēgeru un Militāro inženieru skolas karogiem. Pasākumā arī uzstāsies Somu Gvardes pūtēju orķestris un operdziedātājs Heiki Ālto.
Pasākuma vadītājs ir Militāro inženieru inspektors pulkvedis Jouko Rauhala.
Tā kā novadā ir gaidāmi vairāki simti viesu, bet iespējas novietot transporta līdzekļus kaujas piemiņas vietā ir minimālas, drošības apsvērumu dēļ gaidāmi satiksmes ierobežojumi Ventspils šosejas posmā pie Smārdes kroga 25.jūlijā no plkst. 12.15 līdz 15.

Informācija un foto no:
LA.lv
http://www.la.lv/smarde-atklas-pieminekli-somu-jegeriem-sagaida-simtiem-viesu/?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1629148686