2014.gada jūlijā ir uzstādīta piemiņas zīme gūstā mirušajiem latviešu karavīriem Kirovas apgabala Verhņekamskaja rajona Rudņičnaja ciemā Krievijā.

Saskaņā ar Latvijas – Krievijas starpvalstu vienošanos par kapu statusu, Brāļu kapu komiteja ir saņēmusi ziņas par vairāku simtu karagūstekņu nometnēs mirušo latviešu karavīru apbedījumiem Krievijā, bijušo Otrā pasaules kara karagūstekņu nometņu kapsētās.

Pēc Brāļu kapu komitejas pasūtījuma arhitektu birojs “Vecumnieks un Bērziņi” izgatavojis projektu tipveida piemiņas zīmei gūstā mirušo latviešu karavīru piemiņai. Pirmo no šīm zīmēm tika nolemts uzstādīt bijušo karagūstekņu nometnes kapsētā Kirovas rajona Rudničnaja ciemā, kur jau līdzīgas piemiņas zīmes ir uzstādījušas Vācijas un Ungārijas kara kapu aprūpes organizācijas. Šī zīme izgatavota Latvijā, akmens apstrādes firmā AKM, un tajā iemūžināti 36 zināmo, šajā kapsētā apbedīto latviešu karagūstekņu vārdi.

Brāļu kapu komiteja turpina darbu, lai līdzīgas piemiņas zīmes tiktu uzstādītas arī citās vietās Krievijā, kur apbedīti latviešu karagūstekņi. Nākamās no tām paredzētas uzstādīt apdzīvotā vietā Sjasstroj Ļeņingradas apgabalā un Čerepovecas pilsētā Vologdas apgabalā. Katrā no šīm vietām apbedīti vairāki desmiti latviešu karavīri.