Līdz 28. jūlijam jaunieši no visas Latvijas vecumā no 16 līdz 23 gadiem aicināti pieteikties bezmaksas desmit dienu nometnei, kas notiks no 4. līdz 13. augustam Igaunijā. Nometnē piedalīsies 30 jaunieši – 15 no Latvijas un 15 no Igaunijas, kopīgi iepazīstot mūsu tautu vēsturi, kopjot kritušo karavīru piemiņas vietas, draudzīgā atmosfērā mācoties igauņu valodu un pārbaudot sevi dažādās sportiskās un atraktīvās aktivitātēs.

Nometnes ieskaņā pirmās trīs dienas dalībnieki pavadīs Pērnavā, jūras krastā, spēlējot dažādas spēles, dodoties izjādēs ar zirgiem un iepazīstot igauņu valodu un kultūru. Nometnes turpinājumā jaunieši dosies uz Valgu, kur profesionālu pedagogu un instruktoru uzraudzībā varēs apgūt dažādus praktiskus izdzīvošanas paņēmienus, izbaudīt dzīvi specializētā militārā nometnē, piedalīties radošajās darbnīcās, apgūt igauņu valodas pamatus un iegūt jaunus draugus. Nometnes laikā plānotas arī vairākas lekcijas un eksursijas: uz Tartu, uz vēsturiskām kauju vietām, muzejiem, kā arī notiks kritušo karavīru piemiņas vietas sakopšanas talka.

Nometni organizē Latvijas Brāļu kapu komiteja kopā ar Igaunijas Karavīru kapu aprūpes savienību (Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit) Eiropas Savienības programmas Igaunija – Latvija projekta „Iedzīvināt kopīgo vēsturi” ietvaros. Dalība nometnē ir bez maksas, un to finansiāli atbalsta Eiropas Savienība.

Lai pieteiktos nometnei, līdz 28. jūlijam jāsūta pieteikuma epasts uz adresi bkk.estlat@gmail.com , norādot:
Vārdu, uzvārdu
Skolu un dzīvesvietu
Vecumu
Valodu prasmes
Motivāciju dalībai nometnē – jābūt zināmai interesei par kara vēsturi

Nometnes organizētāji izvērtēs iesūtītos pieteikumus, atlasot 15 dalībniekus, kuri varēs baudīt piedzīvojumus desmit dienu garumā vēstures nomentē Igaunijā.

Papildus informācija
Edgars Gertners
Nometnes koordinators
26433326